Navštěvujte své blízké nejen v nemocnici

Žijeme v době, která je velmi rychlá a to říkají i starší lidé okolo mě, kteří zažili různé režimy apod. během svého dosavadního života. Nezapomínejme trávit čas s našimi blízkými, zajímejme se o ně.

Vidět své blízké jen o Vánocích je málo

Možná si nyní řeknete, vždyť před pár dny byly Vánoce a tak jsme se viděli. Ale položím vám otázku, víte, kdy se uvidíte se svými blízkými zase? Máte jistotu, že budou zdraví například příští Vánoce, kdy máte v plánu je jet navštívit a vidět je? Je to na jednu stranu poměrně daleko. Co takhle i při své vytíženosti si naplánovat, že jen navštívit v létě a během roku jim častěji zavoláte a využijete k tomu i dnešní moderní technologie a uděláte si video hovor?

Proč to zmiňuji? Protože žijeme opravdu v rychlé době a často se příliš soustředíme na blízké cíle a přestáváme vidět, co se kolem nás děje, přestáváme být lidé.

A lidé potřebují být socializovaní, v kontaktu s dalšími lidmi, zvláště těmi blízkými jako rodina a přátelé, ale často setkání s nimi odkládají na až…a někdy na to z důvodu nemoci apod. už nedojde a následně si to vyčítají. Mám tip, udělejme vždy, ať už jde o cokoliv v dané situaci maximum, co jsme schopni, protože to je to nejlepší a později něčeho objektivně nebudeme litovat.

Když skončí vaši blízcí v nemocnici před Vánocemi

Například moje blízká příbuzná skončila před loňskými Vánocemi v nemocnici se zlomenou nohou a má už poměrně vysoký věk. Je to smutné, ale člověk si díky tomu připomene, jak důležité je zdraví a štěstí a jak zásadní je každý den dělat něco málo alespoň pro své zdraví a posilovat jej tak.

Když člověk navštíví svoje blízké v nemocnici a vidí tam jejich bezbrannost, je to smutné a je mu jich líto, ale docení zdravotní personál, kvalitu našeho českého zdravotnictví a uvědomí si životní hodnoty a snaží se to povědomí dál šířit…mnoho lidí, když takovou situaci nezažije a má pocit, že se jich to netýká, jakoby si to neuvědomovalo.

Kontaktujte své blízké dříve než na Vánoce apod. Udělejte si například výlet někam, kde žijí, i když to k nim máte daleko, překvapte je, budou mít radost a spojte to například s nějakým výletem do okolí. Vaši blízcí budou mít radost a vy také a za dobrý pocit to stojí.

Pokračujte ve čtení lifestylových článků ZDE.