Kvalitní jídlo je pro zdraví a život důležité

Uvědomuji si, že web Fashion Industry CZ není zaměřen na jídlo a vše co s ním souvisí a možná vás tento dnešní článek zde v kategorii Blog přiměje k zamyšlení, zda sem vůbec patří, ale mám potřebu jej napsat a zveřejnit, kvůli svému dobrému pocitu, že jsem například inspirovala alespoň jednoho člověka k zamyšlení a nápravě ve vztahu ke svému vlastnímu stravování či svých blízkých.

Chemie v jídle a stres mě dostaly na nemocniční lůžko

Svádět hlavní příčinu mého nedávného pobytu v nemocnici na pouhou chemii v jídle by bylo příliš krátkozraké a alibistické a lhát sobě ani vám nemám v úmyslu, protože by to nikomu nic dobrého nepřineslo a já chci lidi inspirovat a ideálně jim i pomáhat, když to jen trošku jde a je to možné a žádoucí.

Přiznám se dobrovolně, ano měla jsem dvě reakce na chemii v jídle – ta první na chemické kombinace prvků v jogurtu a ta druhá na ředěnou chemickou jogurtovou zálivku v salátu. Ano, vím, že odvětví alergologie a imunologie je složitá záležitost, znám pojem křížové alergie apod., mám alergie na určité prvky už léta a řeším to doporučenými přístupy od lékařů, jakož i něco jako očkováním.

Ale..přiznám si, že jsem řešila a vlastně stále i řeším hodně náročnou a stresovou záležitost v osobním životě, kterou příliš nejsem schopná ovlivnit (všichni čas od času něco takového asi prožíváme), už to vypadalo tak, že se daná záležitost zdárně vyřídí a najednou nastal velký problém a cesta k cíli se prodloužila a zpomalila, po tom všem, velkém množství práce apod. jsem podlehla nejistotě a nějak to vše na mě dolehlo.

Vlastně musím přiznat, že pobyt v nemocnici mi pomohl nejen proto, že jsem se zastavila, ale hlavně si uvědomila spoustu věcí a začala konat jinak, lépe. Dokonce jsem se vrhla na občasné pečení domácího pečiva a více si vařím jídlo, řeším složení kupovaných potravin atd.

Uzdravení jídlem

Řekla jsem si, po příchodu z nemocnice, že se uzdravím jídlem. Začala jsem se více zajímat o to, co jím, do detailu, protože vždy jsem se snažila stravovat rozumně. Velmi smutné zjištění pro mě bylo, že v běžném jogurtu v supermarketu bez ohledu na cenu a značku jsou věci, které by tam člověk nečekal a navíc kvůli nižší ceně například místo ovoce jako borůvky je tam směs, anebo jablka a není tam toho ovoce tolik, kolik by člověk chtěl.

A upřímně, když člověk těm chemickým názvům nerozumí a nechce vše googlovat, hledá normální jogurt s pár složkami a ukázku chemických prvků v jednom jogurtu apod., souhlasíte? Myslím, že v jednoduchosti je krása. Například jím sezonní ovoce jako kvalitní jahody z důvěryhodných a ozkoušených zdrojů. Dávám si pozor na kombinace jídla a příliš nezkouším ani příchutě zmrzliny jiné než obvykle apod.

Vždy, když chci něco sníst, pokládám si otázku, co mi to přinese, když to sním. Vyřadila jsem už spoustu dobrot, jako jsou například tatranky, různé sušenky, tyčinky a některé čokolády – a to mám opravdu čokoládu ráda, místo toho si kupuji kvalitní dobroty někdy i bez lepku, jsou sytější, člověk jich sní méně, když se zaměří na výživovou stránku věci jídla a zvýší kvalitních věcí porce, na sladkosti má chuť minimálně, důležité je i dodržovat pitní režim a spánek.

Na pohybu musím ještě zapracovat, na takovém tom plánovaném jako cvičení. Ráda ovšem chodím pěšky, tak tímto způsobem se hýbu. Poslouchám svoje tělo.

Pozor na alergie

Bohužel různé alergie se týkají mnoha lidí. Je dobré je nepodceňovat, a to nejen v případě, že víte, že jste alergici, ale i u jejich projevů u lidí, kteří doposud alergičtí na nic nebyli. Je fajn celkově mít respekt a být lidem spíše nápomocný než se jim třeba posmívat.

A pokud snad někdo obavy někoho snižuje, zkusit mu alespoň jednou vysvětlit možné následky, třeba pochopí, a pokud nepochopí, přítomnosti takového člověka se vyvarovat. Alergie nejsou legrace. Jistě jste už slyšeli o pojmu anafylaktický šok.

Také máte rádi kvalitní jídlo a vyhledáváte je z přesvědčení, nebo vás k tomu dovedlo zhoršení vašeho zdraví?

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com

Pokračujte ve čtení článků lifestylového typu ZDE.