Jak mě zachránila moje velká šatna

Život přináší různé situace, někdy náročnější než jindy. Jedna taková potkala mě během letošního jara, a to pobyt v nemocnici následkem kožní alergické reakce na chemii v jídle.

Stalo se mi to ještě navíc téměř na začátku mojí alergické sezóny po větším stresu a dlouhodobém asi ne úplně ideálním přístupu sama k sobě. Zmíněný pobyt a moje reakce těla byla asi spíš tedy následek. Každopádně proč to zmiňuji v souvislosti se svojí šatnou je fakt, že mě velikost mojí šatny, respektive obsah kousků oblečení zachránil.

Pestrost šatníku je důležitá

Na téma šatna a oblečení čas od času také píši články zde na webu Fashion Industry CZ. V dnešním článku chci poukázat na kvalitu materiálů obecně a rozdíly v detailech u jednotlivých látek a oděvů.

Mít šatník odrážející váš aktuální životní styl je důležité, ale jak jsem si potvrdila díky své zdravotní nedávné indispozici, je fajn tam mít i nějaké ty pohodlné a střihově volné kousky. Musím říct, že pestrost oblečení, střihů, délek a materiálů oblečení v mé šatně mě zachránila po delší časový úsek, protože citlivost kůže obvykle nemizí ze dne na den, ale trvá to déle a táhne se to, než problémy zmizí úplně.

Po příchodu z nemocnice jsem najednou zjistila, že i mnoho mých volných trik větších velikostí, které často a ráda doma nosím na sobě oblečené, prostě nyní nesnesu, přestože jsou z bavlny a podobných příjemných materiálů. Některé z nich jsem snesla a postupně se situace začala lepšit.

Další výzvu, slovo problém ráda nemám, jsem musela řešit, byl oděv, když jsem šla k lékaři apod. s fleky viditelnými na rukou, jsem nechtěla veřejně pobíhat po městě a tak jsem mezi svojí zásobou různých košil našla skvělé z viskózy a s dlouhým rukávem. Měla jsem štěstí, že v tomto období nebylo až takové vedro.

Proč to píši, abyste nakupovali různé oděvy kvůli situaci, kdyby něco? To ani ne, spíše je to inspirace k zamyšlení mít příjemné materiály a pečovat o sebe průběžně, a když nedej bože nastane nějaký zdravotní problém u vás či vašich blízkých, ihned jednat, protože naše české zdravotnictví dokáže akutně rychle zlepšit člověkovi zdravotní stav, i když možná někdy úplně uzdravení může chvíli trvat.

Přeji vám hodně štěstí a šťastnou ruku při vybírání oděvů do vaší šatny.

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com

Pokračujte ve čtení článků na téma lifestyle ZDE.