Jak je na tom aktuálně vaše šatna?

Dnes se zde v článku v kategorii Blog na webu Fashion Industry CZ zaměřím na téma naše šatna a její aktuální stav. Tomuto tématu se zde věnuji, protože vám chci ukázat, že je fajn se mu věnovat, ale není konec světa ani, když ta šatna není v takovém stavu, jakoby si zasloužila. Je – li její stav ne dobrý, je to příležitost k zamyšlení se a k učinění změny.

Šatna by měla být odrazem našeho života

Nemyslím tím nyní, že pokud máme v životě aktuálně chaos je fajn se na to vymlouvat a nemít systém ve vlastní šatně. Šatna a její obsah od oblečení, přes obuv až po módní doplňky nejrůznějšího typu by měly být v souladu s naším aktuálním životem.

Můj životní styl a život je dynamický a pestrý zvláště co se týká různých událostí, které navštěvuji a moje šatna tomu odpovídá, usnadňuje mi život v tom směru, že snad nikdy neříkám větu typickou pro všechny ženy, nemám co na sebe. Přemýšlím při nakupování v kontextu, s přesahem a dlouhodobou vizí. Asi na to téma napíši sem do kategorie Blog na webu Fashion Industry CZ samostatný článek někdy.

Teprve až minulý víkend jsem se vrhla do předělání, nebo spíše přizpůsobení své šatny na léto. Ke zpoždění s touto činností došlo zvláště z důvodu mé nedávné hospitalizace v nemocnici. Ať člověk chce nebo ne, fakt je, že taková věc jako pobyt v nemocnici mu zasáhne do časového harmonogramu, zvláště pak proto, že si stanoví priority, kterým má sílu a chuť se věnovat či potřebuje více se jim věnovat než jiným.

Nejsem dokonalá, pracuji na sobě a jsem upřímná

Naleštěných fotek a úchvatných příběhů prezentovaných v různých podobách a formách je plný internet, ale i sociální sítě. Já nejsem dokonalá, být ani nechci, ale chci být každý den lepší verze svého včerejšího já a tak na sobě pracuji a jsem upřímná.

Snažím se být inspirativním člověkem. Dávno jsem pochopila, že jsou lidé, kteří mě podpoří a mají mě rádi asi za každé situace a pak jsou lidé, kterým se stejně nezavděčím, máme odlišnou energii apod. a takové lidi kolem sebe ani nechci mít.

Uvědomuji si ale zodpovědnost k lidem, kteří mě sledují, spolupracují se mnou či se k tomu chystají, jsem upřímná a hodlám u toho zůstat. Na lži a neférové chování nemám čas, chuť a ani energii. Navíc nelžu proto, že bych si to nepamatovala. Velmi si vás všech fajn lidí, které jsou součástí mojí komunity, vážím.

Zvláště poslední dobou si více uvědomuji, jaké hodnoty chci vyznávat, okolnosti nás formují celý život, stejně jako nás ovlivňují lidé, kterými se obklopujeme, a pokud máme určité cíle, je důležité se obklopit lidmi, kteří mají podobné cíle, myšlení a chtějí jít podobnou či stejnou cestou jako my.

Další články na téma šatna

zde a zde naleznete články na téma šatna. Doufám, že vám pomohou. Pokud budete mít na téma šatna, móda apod. nějaký dotaz, neváhejte mě kontaktovat. Mám za sebou i stylistické kurzy u Petra Lukeše v Asociaci vizážistů a stylistů v Praze, což mi pomohlo i v lepším zorganizování vlastní šatny.

Dodnes mi vědomosti z těchto kurzů šetří mnoho peněz při nakupování oblečení i sestavování outfitů. Jsem za investici do těchto kurzů velmi vděčná a v budoucnu se do nějakého zase přihlásím, rozšířím si povědomí a ráda vám potom budu k dispozici jako stylistka. Aktuálně vám ale ráda také pomůžu.

Být vidět v módním průmyslu sebou nese i zodpovědnost

Někdy moje energičnost může na některé lidi působit, že nevidím nalevo ani napravo a vnucuji jim, že vztah k módě je důelžitý. On totiž je důležitý pro každého člověka. Znám lidi, kteří si neustále na něco ztěžují, zvláště ženy a jak myslíte, že vypadá jejich vztah k módě a šatník, smutně, stejně jako vztah jich samotných k sobě.

Cítím radost i potřebu inspirovat lidi ke vztahu k sobě, módě, fungování i byznysu v módě, ale uvědomuji si, že je občas potřeba ukázat i vlastní těžší chvíle, máme je všichni a nikdo z nás není ideální a dokonalý a máme co zlepšovat, mnohdy i přístup k řešení daných situací. Je i v těžích situacích fajn nebýt s nimi sami a zmínit se o nich, protože mnoho lidí je zažívá také a myslí si, že jsou špatní, když je zažívají a když vidí, že i ostatní lidé je zažili, mnohdy je to posílí, že v tom tzv. nejsou sami, což je fajn.

Mějte vždy na paměti, že vaše aktuální podoba šatny má jít ruku v ruce s vaším současným i budoucím životem, vhodně zvolené oblečení krásně doplní a podtrhne vaši identitu a pomůže vyjádřit vaši osobnost. Budujte šatnu pro svoji budoucnost s přihlédnutím k současnosti. Kupujte si kvalitní oděvy. Teď si řeknete, že nemáte finance? Našetřete si na kvalitní věc. Tvořte si základy šatníku a ty můžete doplnit i cenově dostupnějšími trendovými věcmi.

Co mám na mysli v souvislosti s pojmem základ šatníku? Pro každého je to něco jiného, ale obecně například mít do divadla kvalitní černý vlněný kabát, sportovní tenisky na jaro, kvalitní a pohodlná domácí obuv apod.

Doposud jsem měla různá období v životě, ale všechna vždy měla jedno společené, miluji život a barvy. V současnosti chci mít v šatníku více elegantnějších a sexy věcí, ale jak jsem viděla, pestrost šatníku je opravdu důležitá, přesvědčila jsem se o tom po pobytu v nemocnici s kožní alergickou reakcí. Netušila bych do té doby, že ani ne každá bavlna mi nebude vadit a jak jsem ocenila volné střihy.

Chystáte se na třídění šatny a ocenili byste nějaké typy? Kontaktujte mě.

Pokračujte ve čtení lifestyle článků ZDE.

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com