Jak často se věnujete proti pavoučí brigádě, aneb jedné ze součástí úklidu?

Možná vás nyní napadá otázka, co myslí proti pavoučí brigádou? Mám na mysli vyhánění pavouků z vašich domovů a odstranění pavučin, součást úklidu. A nyní vás asi napadla otázka, vždyť je to obyčejný úklid či tzv. smejčení, proč tomu tedy vůbec říká protipavoučí brigáda?

Nezábavná činnost s veselým označením

Jsem člověk, který má rád výsledek úklidu, tedy stav uklizeno a čisto, ale ne vždy se mi chce s úklidem začít a tak jsem si řekla, že tuto nezáživnou činnost s úžasným a užitečným výsledkem označím jako proti pavoučí brigáda, protože je to činnost proti pavoukům a vyhazuji je z domu. Mám dobrý pocit z vykonané práce následně vždy.

Jak vlastně vypadá moje proti pavoučí brigáda?

Ne, že bych neuklízela a čekala, až se mi doma objeví pavouci a brala to jako znamení, že přišel čas na úklid. Často jen tak dostanu pocit, že je potřeba udělat proti pavoučí brigádu a pro jistotu zkontrolovat všechny rohy místností apod., zda tam není pavouk a vysát je luxem.

Nejlépe se proti pavoučí brigáda vykonává v počtu dvou osob po setmění se zapnutým světlem v místnosti…jedna osoba ideálně svítí například baterkou na telefonu na zdi a do rohu a kouká se pod určitým úhlem a ta druhá osoba projíždí tato místa luxem a společně vidí více pod různými úhly, než by viděla pouze jedna samotná osoba.

Je neuvěřitelné, kolik pavouků za krátký časový úsek lze v rodinném domě čas od času najít, někdy to na první pohled není ani vidět. A řeknu vám jednu věc, z vlastní zkušenosti, když se pořádně pověnujete odstranění pavučin, pavouci se vám delší dobu vyhýbají, což je skvělé.

Mám osobní zkušenost, že v bytovém domě  (ne klasickém panelovém domě) jsem nikdy neviděla tolik pavouků jako v rodinném domě a upřímně nechápu, proč to tak je, a to jsem v obou typech obydlí bydlela. Jedna moje známá tvrdí, že bydlí v klasickém paneláku a tam je pavouků hodně, alespoň jejímu bytu se nevyhýbají, a to bydlí vysoko, v jednom z nejvyšších pater daného panelového domu.

Když se člověk věnuje protipavoučí brigádě častěji, nemá doma tolik pavučin a tak často

Když se člověk věnuje protipavoučí brigádě častěji, nemá doma tolik pavučin a tak často

Každý člověk má k úklidu jiný vztah

Mám ráda čisto a uklizeno, ale tvrdím jednu věc, věci jsou tu pro mě, ne já pro ně a raději budu žít v místě, kde jsou položeny věci jako například křížovky na konferenční stolku v obýváku u televize apod. (říkám tomu provozní nepořádek ala běžný život v obydlí, kde žijí lidé), než v místě, kde je sterilní čistota a prázdno bez ducha domova, to může člověk bydlet v nějakém studiu bytového designu, který ukazují jako modelový různé firmy, a to ne každý z nás asi chce, že?

Myslím, že skutečně není problém v pohozených věcech či věcech, tam, kde by je člověk čekal, například dálkovém ovládači (čistém bez prachu) položeném na sedačce apod., jako spíš ve skutečné špíně…což znamená zanedbaný úklid..například uleupený konferenční stolek od rozlitého sladkého nápoje apod.

Zjistila jsem ale, že jsou lidé, kteří neutírají prach na vypínačích. A když ano, tak maximálně, když malují svoji domácnost. To mi přijde šílené, protože je tam spousta bakterií a dalších nečistot. To se přiznám, že nechápu, že to nesetřou častěji.

Máme tady čas před Vánocemi, kdy je téma úklidu aktuálnější než obvykle, zde si dovolím jen dodat, není třeba to přehánět, ideální je úklizet průběžně.

Jsem ale člověk, který není milovník úklidu a uklízím tak nějak zdravě a rozumně. Jak to máte vy?

Pokračujte ve čtení článků lifestylového typu zde v naší kategorii Blog.

Zdroj všech fotografií: pixabay.com