Jak bojovat se svým strachem z nejistoty?

Nejistota ať už v byznyse či osobním životě je záležitost příšerná a věřím, že každý z nás se s ní v různých sférách a obdobích života potkal v určité míře. Řeším v soukromí už hodně dlouho jednu záležitost, vydržela jsem bojovat hodně dlouho a pořád se kolem mě i pracovně stále něco dělo a tak jsem to nějak zvládala, když po šílené době to vypadalo, že se záležitost zdárně vyřeší, nastal v ní problém a mě to, že zase nejsem u cíle, sejmulo.

Tělo mi řeklo dost, zastavíš se a začala alergická sezona, mám alergii na trávy a další alergeny. Chtěla jsem si udělat volno, ale tělo pochopilo, že by bylo nedostatečné a tak mě zastavilo a já jsem se zamyslela a zjistila jsem, že ten problém je hlubší než alergická reakce a lehká únava. Mnoho věcí začínám uchopovat jinak, píši, začínám, protože je to proces a ten trvá, ale beru to zodpovědně teĎ už zodpovědněji sama k sobě a svému zdraví.

Jak se nezbláznit z nejistoty

Hlavní je si přiznat, že se něčeho bojíme a přemýšlet, zorientovat se v té dané situaci, jak budeme postupovat dál, abychom to ve zdraví přežili. Situace je často dynamická. Osobně z vlastní zkušenosti si dovolím tvrdit, že je důležitý cíl, ale  i strategie díky které k němu dojdeme, dílčí cíle a radosti.

Nejhorší je čekat a doufat, ale někdy je potřeba umět nechat věci plynout a mezi tím se zaměřit na to, co můžeme ovlivnit, nebo spíš sami udělat…to jsou často právě ty dílčí kroky, maličkosti, neboli splnění dílčích cílů. Osobně se potřebuji vždy na něco těšit a tak podle toho žiji. Začínám se těšit na své narozeniny, protože si vychutnám luxusní a krásný dort a pak se začnu těšit na Vánoce. A během toho si budu dělat drobné radosti jako například, že si koupím oblíbenou čokoládu, oblečení, které se mi líbí, sejdu se s přáteli apod.

Potkávejte se s limi, kteří vás nejen podrží, ale nabijí energií. Máte pocit, že vaši přátelé jsou negativní, přestože jsou to fajn lidé, místo navštěvy přátel zavítejte častěji tzv. na kafe k obchodním partnerům, kteří jsou na stejné myšlenkové vlně jako jste vy sami. A pro píši tzv. na kafe, ne každý člověk pije kafe, přestože se říká, že jdeme s někým na kafe. Sama jsem toho příkladem, kávu nepiji, nechutná mi.

A nezapomeňte budovat vztah vás jako člověka samotného se sebou. Někdy i většina lidí už v našem životě z různých důvodů nezůstane, neupínejte se na lidi, přestože je fajn je mít kolem sebe a přátelit se s nimi, pracovat apod., ale pamatujte, vždy jste vy. Vy můžete být šťastní nebo naopak nedej bože ležet na nemocniční posteli, nebudou tam s vámi ti, co říkali, že vydržíte, že jste mladí atd., nebudou tam ani falešní přátelé, ti za vámi asi ani nedorazí. Jak se říká, v nouzi poznáš přítele a je to pravda.

Nedávno jsem byla velmi mile překvapená, když jsem skončila v nemocnici z vlny podpory od svojí rodiny (o té vím, že je skvělá), přátel, známých i obchodních partnerů a tak jsem si řekla, že jsem ráda, jaká jsem a stále budu pracovat na tom, abych byla lepším člověkem, protože je důležité mít se rád/a, ale i na sobě neustále pracovat kvůli sobě.

Jak se vám daří bojovat se strachem z nejistoty?

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com

Pokračujte ve čtení zajímavých lifestyle článků ZDE.