Dámy, oblékáte se alespoň někdy samy pro sebe?

Na mnoha místech v online i offline prostředí se hojně se mluví na téma sebeláska apod. Ono je toto téma, respektive jeho obsah, skutečná sebeláska, velmi důležité, je to základ pro život.

Neznamená to, že byste musela dělat, něco, co se vám nelíbí a nejste s tím v souladu, jen abyste byla in a trendy. Je to o tom, být v souladu sama se sebou, svými hodnotami, duší i tělem a mít se skutečně ráda a žít plnohodnotný spokojený život, z čehož plyne celkové zdraví.

Nákupy oblečení pro radost

Často někde čtu či slyším, ženy, udělejte si radost. A tak mnoho žen bez jakékoliv strategie poslechnou tyto impulzy a vyrazí bezhlavě nakupovat a řeknou si, moje problémy se nevyřeší, ale na chvíli budu mít radost…a tak je zaplaví pocit chvilkové štěstí. Doma následně zjistí, že si nakoupily mnoho oblečení a dalších věcí, které se jim k ničemu nehodí, neví co s ním a možná z něj už ani nemají radost. Tohle za mě není cesta.

Na některé lidi působím možná lehce chaoticky na některé zase příliš strategická…jsem něco mezi a řekla bych, že kreativní a vyhovuje mi to. Když mi něco nevyhovuje, uvědomím si to a začnu pracovat na zlepšení, ale tak nějak postupně (už nejsem urputná jako dříve), systematicky.

Ještě ke strategii – zjistila jsem, že když ji člověk v jakékoliv situaci má, vždy se to hodí, protože i když od ní z nějakého důvodu třeba jen lehce odbočí, je to jistota, může se k ní vrátit a případně ji lehce upravit…ono, život je dynamický.

Cílem mého dnešního článku zde v kategorii Blog na webu Fashion Industry CZ není dělat vám či sobě nějaký psychologický rozbor, ale spíše vás inspirovat ke zdravému přístupu sama k sobě i v oblasti oblečení.

Moje nedávná promyšlená radost z nákupu oblečení

A jak nakupuji já? Také si dělám radost a s nadšením, ale vždy přemýšlím, k čemu to budu nosit, či si to kupuji s tím, že si k tomu koupím další doplňky a kousky oblečení. Nedávno jsem si například koupila úžasné letní espadrilky s džínovými prvky – mám k nim krásnou džínovou kabelku, jsou padnoucí a měkké a vím, že je během léta a svých výletů, cestování a pochůzek plně využiji.

Kdy jste se naposledy oblékla jen sama pro sebe a svoji radost?

Možná vás nyní napadla odpověď, zatím nebyla příležitost nebo například, neměla jsem čas. Dámy, je jedno, zda jdete do práce, na nákup do obchodu apod., ale vždy si můžete radost udělat tím, že si zlepšíte den a obléknete se sama pro sebe, podle svého aktuálního pocitu.

A do ničeho se nenuťte, když například víte, že vašemu partnerovi se na vás nelíbí některé konkrétní brýle apod. Jdete sama, vezměte si je, když se vám líbí. Nemáte náladu na barvy? Oblékněte si outfit s černou barvu a doplňte ji barevnou kabelkou, nebo doplňky v kovových tónech.

Jste šťastná a chcete to dát najevo veselým trikem a k nim obléknete basic sukni a tenisky? Super! Oblékat se pro sebe i jen čas od času můžete i strategicky a dopředu si promyslet svůj barevný outfit například. A uvidíte, že nakonec nebudete mít hezký den jen vy, ale i vaše okolí, protože se budete cítit fajn, bude to na vás znát a dobrá nálada jakož i pozitivní energie se šíří velmi rychle.

Nečekaná situace není důvod k tomu neobléknout se pro sebe

Ne všichni mi to věří, ale ráda se oblékám hlavně sama pro sebe, protože se cítím díky tomu skvěle a šířím dál pozitivní vibrace. Jak mnoho z vás ví, nedávno jsem skončila v nemocnici s kožní alergickou reakcí a jsem tedy poslední dobou na sebe opatrnější. Jak známo, kožní problémy se léčí delší dobu.

Není tedy překvapením, že vzhledem k mé práci jsem své outfity v poslední době volila tak, abych se v nich cítila dobře, pohodlně, byly mi příjemné na tělo, odpovídaly příležitosti, kam je vynáším, ale stále jsem to byla já a tak byly v různých barvách, ale střih mi kryl ramena apod. Nebylo přílišné vedro, které běžně mám moc ráda, a tak jsem tuto situaci zvládala snadněji.

Pamatujte, překážky neznamenají důvod se vzdát pokračování ve své cestě k cílům obecně. Také se rády oblékáte samy pro sebe, nebo s tím teprve začínáte, bez ohledu na váš věk?

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com

Zdroj všech ostatních fotografií: archiv Sandry Friebové