Veletrhy Expo Riva Schuh and Gardabags jsou zpět v offline podobě. Fashion event se uskuteční od neděle 18. července 2021 do úterý 20. července 2021 na výstavišti v Riva del Garda. Dne 18. července 2021 budou veletrhy Expo Riva Schuh a Gardabags zahájeny za účasti, prostřednictvím videokonceference, ministra zahraničních věcí Luigiho di Maio. Na veletrhu budou představeny kolekce obuvi a koženého zboží a doplňky pro období jaro/léto 2022.

Výstava, kterou organizuje Riva del Garda Fierecongressi, spojí na jednom jediném místě 406 vystavovatelů z 31 zemí a kupujících z celé Evropy, čímž opět potvrdí svou přední linii jako referenční bod pro toto odvětví na národní i mezinárodní úrovni.

K aktuální podobě veletrhu se vyjadřuje Roberto Pellegrini, předseda představenstva Riva del Garda Fierecongressi

Počet vystavujících společností je předvídatelně snížen na zhruba třetinu počtu, který běžně máme,“ uvádí Roberto Pellegrini a dododává „Pokud to porovnáme s očekávanou účastí kupujících pro toto vydání, potvrzuje to, že toto je veletrh schopný zaručit ten ideální poměr mezi vystavovateli a návštěvníky, který se v průběhu let ukázal pro podnikání jako funkční a vždy efektivní z hlediska marketingu produktů na tomto trhu. Profily zájemců o veletrh také potvrdit silnou mezinárodní identitu akce a přání Expo Riva Schuh & Gardabags aktivně přispět k oživení zde v Itálii odvětví, které je navzdory všem obtížím živější a konkurenceschopnější než kdy dříve.

A to není vše. Fyzická událost bude pokračovat na své cestě transformace jako skutečný mezinárodní síťový uzel pro všechny zúčastněné v dodavatelském řetězci a předvede svou sílu vydáním, které je zakončeno digitálním zážitkem, čímž vytvoří hybridní událost schopnou spojit správná rovnováha mezi online a offline. Zkušenost živého veletrhu je základním prvkem produktu, který je třeba vidět a dotknout se jej z první ruky, aby byl oceněn jako celek. Nová digitální platforma však umožnila kultivovat ctnostný vztah s komunitou Riva del Garda, a to i za poslední měsíce, se 122 společnostmi, které se rozhodly zúčastnit se prakticky vydání, které začíná dnes.

K mezinárodní spolupráci veletrhů Expo Riva Schuh and Gardabags uvádí Alessandra Albarelli, výkonná ředitelka Riva del Garda Fierecongressi

Vývoj Expo Riva Schuh & Gardabags, který je nyní připraven čelit nové fázi, nemůže ignorovat zásadní příspěvek konsorcií a obchodních sdružení, které zaručují zachování vysokých standardů kvality  a upřesňuje „V této souvislosti bude na veletrhu spolupracovat a být zastoupena řada mezinárodních podniků – Assoprov (Itálie), BFA – British Footwear Association (Velká Británie), Abicalcados (Brazílie), Aegean Exporters ‚Associations (Turecko), Apiccaps ( Portugalsko), Bulharská agentura pro podporu malých a středních podniků (Bulharsko), FICE (Španělsko) a Pákistánská asociace výrobců obuvi (Pákistán) – plus ti, kteří patří do ICE – Italská obchodní agentura a MAECI (Ministerstvo zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce) , v synergii, která poslouží k zesílení mezinárodního poslání akce, zahrnující návštěvníky a vystavovatele z hlavních spotřebitelských a výrobních společností.“

Veletrh Expo Riva Schuh and Gardabags usiluje i mimo evropské spolupráce

Cílem těchto partnerství, která stále více zahrnují podniky přesahující státní hranice, je upřednostňovat rozsáhlou přítomnost akce na různých trzích a podněcovat důležité mimoevropské rozvojové iniciativy. Příkladem toho je prezentace Expo Riva Schuh & Gardabags v New Yorku na podzim příštího roku ve spolupráci s územním oddělením ICE. Vztah s italskými a světovými institucemi je klíčový a bude dále zdůrazněn slavnostním slavnostním přestřižením pásky, na kterém se ministr zahraničních věcí Luigi Di Maio stane protagonistou videokonference. Akce zahájí 95. ročník akce v neděli 18. července v 10:30 v hlavní hale výstaviště.

Tři dny akce budou doprovázet také dvě exkluzivní akce pro setkání a diskuse, jejichž cílem je spojit práci a volný čas, která vždy patřila k nejstrategičtějším silám Expo Riva Schuh & Gardabags. Exkluzivní místo „Spiaggia Olivi“ v Riva del Garda poskytne pozadí večeru v neděli 18. července pro speciální akci pro členy průmyslu, tisk a instituce na slavnostní večeři Food & Shoes. V pondělí 19. července pak proběhne tradiční večeře, kterou organizuje Assoprov pro své členy, z nichž více než 40 bude na veletrhu přítomno jako vystavovatel.
Expo Riva Schuh & Gardabags jsou připraveni přivítat svou komunitu v naprostém bezpečí na výstavišti Riva del Garda od 18. do 20. července 2021, protože byl přijat všestranný protokol „bezpečného podnikání“ ve prospěch vystavovatelů, kupujících a návštěvníků , zahrnující přístup a přítomnost na akci, v souladu s pravidly ochrany zdraví a bezpečnosti vydanými na národní a evropské úrovni.
Zdroj informací: Expo Riva Schuh and Gardabags
Autor úvodní fotografie: Jacopo Salvi