Veletrh Expo Riva Schuh a Gardabags překračuje očekávání a potvrzuje svoji pozici v srdci světa trhu obuvi

Další edice veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags byla velmi úspěšná

Více než 8 000 návštěvníků veletrhu ze 103 zemí a vystavovatelé z více než 41 zemí, čtyři dny, které upevnily vedoucí mezinárodní roli akce, a to jak z hlediska výstavní nabídky, tak jako referenčního centra pro obchod a networking pod hlavičkou inovací a udržitelnosti.

Veletrh Expo Riva Schuh a Gardabags usnadňuje globální obchod tím, že pomáhá výrobnímu systému propojit se s trhem v odvětví, kde je internacionalizace zásadním faktorem konkurenceschopnosti: tuto roli převzal 97. ročník Expo Riva Schuh & Gardabags, tržiště věnované obuvi a doplňkům. Konal se od 11. června 2022 a skončil 14. června 2022 na výstavišti Riva del Garda.

Veletrh poskytl nebývalý pohled do světa obuvi a doplňků, stal se centrem konferencí a soutěží a který na vlastní kůži zažili přítomní lidé i při složitém ekonomickém a geopolitickém pozadí. Prokázal také odhodlání tohoto odvětví a schopnost reagovat jeho klíčových hráčů, především samotného Expo Riva Schuh & Gardabags.

Veletrh Expo Riva Schuh a Gardabags byly přehlídkou designových trendů

Veletrh Expo Riva Schuh a Gardabags byly přehlídkou designových trendů

O veletrh Expo Riva Schuh a Gardabags je velký zájem i za hranicemi Evropy

Během čtyř dnů se veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags zúčastnilo více než 8 000 návštěvníků ze 103 zemí. Nejvíce zastoupeny byly Itálie (34 %), Německo (10 %), Francie (6 %), Španělsko (5 %) a Spojené království (4,5 %), přičemž návštěvníci pocházeli také ze zemí, které na výstavě dříve nebyly zastoupeny.

Jsme velmi rádi, protože snaha a odhodlání přilákat mezinárodní příchozí kupce nám umožnily dosáhnout vynikajících výsledků v návštěvnosti, což nám umožnilo přivítat kupující z nových a neočekávaných zemí jižní polokoule. Například Austrálie, Mauricius, Pobřeží slonoviny, Thajsko a pak do Latinské Ameriky, abychom jmenovali alespoň některé. To jsou velmi pozitivní signály, které ukazují, že jsme na správné cestě,“ řekl GianPaola Pedretti, manažer výstavy Expo Riva Schuh & Gardabags.

Mezi vystavujícími společnostmi nechyběli největší světoví výrobci a exportéři a všechny strategické trhy odvětví – především z Itálie, Španělska, Portugalska a Německa – spolu s celou řadou mezinárodních vystavovatelů, zejména z Turecka, Pákistánu, Brazílie a Číny.

Zvláštní zmínku si zaslouží Indie: před několika dny bylo podepsáno memorandum o porozumění zahrnující její hlavní sdružení EPCH (Export Promotion Council for Handicrafts) s cílem posílit přítomnost a zvýšit kvalitu skupiny indických vystavovatelů na výstavě.

Trhy, obsah, inovace, udržitelnost v jediném centru, které dodá show větší přitažlivost, ale také vytyčí budoucí směry rozvoje podnikání v tomto sektoru,“ řekla Alessandra Albarelli, generální ředitelka Riva del Garda Fierecongressi. „Dosáhli jsme toho prostřednictvím Innovation Village, ale také prostřednictvím témat, kterými se zabývá program akcí.

Na veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags promluvila i Alessandra Albarelli

Na veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags promluvila i Alessandra Albarelli

Itálie má velmi úspěšnou pozici mezi světovými exportéry

Čísla dávají představu o úspěchu přehlídky, která upevnila svou roli referenčního bodu v Itálii, ale především na mezinárodní úrovni, pro dynamický sektor, který prochází neustálými změnami. Dále, opět podle údajů, Itálie potvrdila svou pozici třetího největšího světového exportéra v tomto sektoru – po Číně a Vietnamu – s podílem rovným 23 % (leden–listopad 2021) a příjmy z exportu, které činily 10 480 EUR milionů v roce 2021, což je nárůst o 17 % oproti předchozímu roku (údaje Istat).

Expo Riva Schuh & Gardabags opět prokázala svou schopnost orientovat se v měnícím se scénáři, ve kterém mezinárodní kupující hledají nové partnery a různé strategie získávání zdrojů, které by podpořily pozitivní očekávání pro příštích šest měsíců,“ dodala Alessandra. „Přehlídka znovu objevila, upevnila a aktualizovala svou základní roli platformy pro sladění nabídky a poptávky s vědomím, že je vždy schopna nabídnout různé příležitosti a nové trhy. Mimořádný výsledek, uznávaný velkým počtem institucionálních delegací v návštěvnost a strategická spojenectví vytvořená během těchto několika dní“.

Inovacím věnuje veletrh Expo Riva Schuh a Gardabags velkou pozornost

Ale více než data, to, co vysvětluje pozitivní klima a obnovenou energii v rámci sektoru a provozovatelů, lze také vidět v úspěchu iniciativ podporovaných Expo Riva Schuh & Gardabags, které se zaměřily na inovace, a to jak z hlediska podnikání, tak v z hlediska designu a produktů. V tomto ohledu přehlídka znovu představila projekt Innovation Village Retail, jehož vítězný start-up byl vybrán z deseti vybraných porotou, které předsedal Alberto Mattiello, člen vědeckého výboru přehlídky, a který se zúčastní další ročník přehlídky v lednu 2023.

Vítězem se stal Wonderflow, start-up založený v Amsterdamu v roce 2014 Italové Riccardo Osti, Giovanni Gaglione a Michele Ruini, který využívá umělou inteligenci k analýze hlasu zákazníka – od recenzí až po průzkumy – stejně jako průzkumy jejich konkurentů a převádějí je na data, na kterých lze založit strategická rozhodnutí.

Prostor pro design a jeho klíčové hráče byl také ústředním bodem soutěže Kind Leather Contest podporované JBS Couros, předním brazilským výrobcem kůží, a organizované Expo Riva Schuh & Gardabags, Arsutoria School a FotoShoe Magazine. Vítězem tohoto prvního ročníku soutěže se stal indonéský designér Tommy Ambiyo Tedji, který převzal cenu v Riva del Garda z rukou velvyslance Hadila da Rocha-Vianna, generálního konzula Brazílie v Miláně.

Další edice veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags se uskuteční v lednu 2023

Další edice veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags se uskuteční v lednu 2023

S naším porozuměním inovacím a změnám na trhu jsme na tomto ročníku veletrhu opět dosáhli mimořádných výsledků,“ uzavřel předseda Riva del Garda Fierecongressi Roberto Pellegrini. „Podpořili jsme vystavovatele a návštěvníky prostřednictvím digitální platformy veletrhu, která zajistila přítomnost asijské výroby, s více než 80 čínskými společnostmi, z nichž 42 se zúčastnilo v hybridním režimu. Čísla, navázaná partnerství a vztahy položily základy pro budoucí ročníky a dobře na leden 2023“.

Uvidíme se na dalším ročníku Expo Riva Schuh & Gardabags, který se uskuteční v termínu od 14. do 17. ledna 2023.

Zdroj informací a fotografií: Expo Riva Schuh & Gardabags Press Office

Více informací o veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags najdete ZDE.

Další informace ekonomického a B2B charakteru naleznete v naší kategorii B2B novinky.