Seriál článků o červnovém veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags – 6. díl

6. díl seriálu je věnovaný tématu dámská obuv – mokasíny a tenisky

Na letošní červnovou edici italského veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags jsem osobně vyrazila jako majitelka informačního webu o módě Fashion Industry CZ u příležitosti toho, že Fashion Industry CZ je tohoto veletrhu mediálním partnerem. Velmi mě zaujal tamější sortiment vystavovatelů, a to hodně, proto jsem se rozhodla udělat seriál článků věnovaný výrobkům, které byly na veletrhu prezentovány.

Tento šestý díl bude věnovaný tématu dámská obuv – mokasíny a tenisky. Na veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags byla k vidění široká nabídka produkce dámské obuvi mnoha firem z nejrůznějších zemí.

Dámská obuv – mokasíny a tenisky

Jak dámské mokasíny, tak i dámské tenisky jsou velmi pohodlnou obuví, zvláště, když si vyberete mokasíny s vyměkčením, tak při každém kroku vaše noha jásá. A u tenisek je na místě koupit si ty s paměťovou pěnou. A která z nás si alespoň příležitostně nekoupí dámské boty, které jsou více krásné než pohodlné???

Tenisky nás posledních pár let provází a milujeme je pro jejich pohodlí, ale i design. Přichází ovšem mokasíny, které se během let objevují, ale nyní budou k dispozici i ve verzi nazouváků, a to jak v dámské verzi, tak i v té pánské. O kráse dámských nazouvacích mokasín se můžete přesvědčit ZDE a o té kráse pro pány ZDE.

Dámské mokasíny – velký hit

Na veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags nebyla výjimka pestrá nabídka typů dámské obuvi na jednom stánku. Byla to skvělá příležitost porovnat, který typ dámské obuvi oproti jinému vás vezme za srdce a koupíte jej do svých prodejen a e – shopů.

Na veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags byla měly stánky pestrou nabídku dámské obuvi

Na veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags měly stánky pestrou nabídku dámské obuvi

K vidění byla různá zpracování mokasín. Za velmi zdařilé lze ale dle mého názoru považovat tyto uzavřené dámské mokasíny.

Mokasíny s odrazem vztahu k pletacím přírodním technikám

Mokasíny s odrazem vztahu k pletacím přírodním technikám

Přiznám se dobrovolně, velmi jsem obdivovala zlaté mokasíny a další dámské mokasíny s kovovými odlesky. Výrazný prvek imitující řetěz byl jen příjemnou pomyslnou třešničkou na dortu.

Dámské mokasíny

Dámské mokasíny

V nabídce vystavovatelů, kteří na svých stáncích prezentovali dámské mokasíny, nechyběly mokasíny například z džínoviny a další materiálů.

Dámské mokasíny lze zhotovit z různých materiálů

Dámské mokasíny lze zhotovit z různých materiálů

Dámské tenisky

V souvislosti s tímto prodejním artiklem mě hodně výrobků zaujalo. Nevím, jak to máte vy, ale já příliš nefandním teniskám s všeobecně obuvi s bílou podešví. Mám zkušenost, že jen ty o něco kvalitnější podešve chvíli vydrží bíle při maximálně snaze a péči jejich mositelky. Proto mě celkem uchvátilo, když jsem na veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags viděla podešev na nové obuvi v podstatě v kouřovém vzhledu. Za mě – senzace !!!

Mojí pozornost vzbudily také ugly tenisky na nižší platformě. Ve zpracování tenisek, ale i sandálků.

Dámské ugly tenisky

Dámské ugly tenisky

 

Dámské sandálky v ugly designu na platformě

Dámské sandálky v ugly designu na platformě

 

Dámské tenisky jsou pohodlnou, trendy a designově zajímavou obuví

Dámské tenisky jsou pohodlnou, trendy a designově zajímavou obuví

Odraz respektu a lásky k přírodě se projevuje i v oblasti dámských tenisek

Po přečtení tohoto jednoho z podnadpisů se vám možná ihned vybaví slovo udržitelnost. Ano, i na něj přijde řada. Aktuálně je to velmi diskutované téma a je mu věnovaná velká pozornost všech účastníků módního průmyslu. I když je pravda, že někteří by se mu věnovat ještě více, aby došlo k výraznému zlepšení, které může přinést.

Nyní ale mám na mysli spíše design v podobě barevného zpracování dámských tenisek.

Dámské tenisky v přírodních zemitých barvách

Dámské tenisky v přírodních zemitých barvách

Velmi zajímavě je zpracovaná tato podešev či její vnější část. I takto lze ukázat svůj kladný vztah k přírodě.

Dámská obuv se zajímavým vzhledem podešví

Dámská obuv se zajímavým vzhledem podešví

Než se dostanu k udržitelné obuvi, ráda by zde ještě ukázala fotografii dámské tenisky v klasické barevné kombinaci, černo – bílé, která je věčná. A jak vidno, lze s ní pracovat i při tvorbě obuvi, a to zdařile.

Dámská teniska v tradiční barevné kombinace černé a bílé barvy

Dámská teniska v tradiční barevné kombinace černé a bílé barvy

A je to tady! Kochejte se! Udržitelná obuv, která se vyrábí z odpadu z oceánu! Udržitelnosti se věnovala pozornost samozřejmě i na mnoha stáncích veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags v Itálii, odkud pochází tyto moje dojmy.

Obuv vyrobená z odpadu z oceánu

Obuv vyrobená z odpadu z oceánu

Udržitelnou obuv lze vyrábět i v barvách. Zde je důkaz!

Ekologickou obuv lze vyrábět evidentně i v barvách

Ekologickou obuv lze vyrábět evidentně i v barvách

Zdroj všech fotografií: archiv Sandry Friebové

Předchozí díly našeho seriálu článků v podobě ohlédnutí za veletrhem Expo Riva Schuh a Gardabags, který se konal v červnu, si můžete přečíst v kategorii B2B novinky.

Informace o veletrhu Expo Riva Schuh  a Gardabags naleznete na jeho webu.