Přijďte si užít jubilejní 60. edici odborných veletrhů Styl a Kabo v Brně

STYL a KABO – 30-60-140

Ideální proporce jsou sice trochu jiné, ale na veletrh jsou to slušné parametry. Třicet let, šedesát ročníků a sto čtyřicet vystavovatelů. Takový bude letošní jubilejní ročník veletrhů módy STYL a KABO, jedněch z nejstarších a nejtradičnějších veletrhů vůbec.

V novém termínu od 17. do 19. února 2023 , tedy tentokrát výjimečně ve dnech od pátku do neděle, mu na brněnské výstaviště přijedou popřát nejen obchodníci, ale také návrháři, odborníci a další z módního průmyslu. V pátek je pro vystavovatele připravován slavnostní večer, kde nebudou chybět atraktivní přehlídky, během kterých se na mole vystřídají kromě modelek i známé tváře!

Veletrhy Styl a Kabo rádi navštěvují i veřejně známé osobnosti

Veletrhy Styl a Kabo rády navštěvují i veřejně známé osobnosti

Pestrá nabídka sortimentu pro obchodníky

Mnoho vystavovatelů, kteří si pamatují začátky módních veletrhů před třiceti lety, patří mezi stálice dodnes a na jubilejním ročníku rozhodně nemohou chybět. Vedle těchto tradičních firem se představí i zcela nové společnosti a značky, které v oboru začínají nebo se na výstavišti prezentují poprvé.

K dnešnímu dni je přihlášeno celkem 140 vystavovatelů z různých zemí, mnoho jejich kolekcí oděvů, obuvi i doplňků uvidíme v plné kráse v rámci denních módních přehlídek. V doprovodném programu se zase můžeme těšit na přednášky známých osobností spjatých s módní branží.

Veletrhy Styl a Kabo nabídnou nejen pestrou nabídku sortimentu vystavovatelů, ale i pestrý doprovodný program

Veletrhy Styl a Kabo nabídnou nejen pestrou nabídku sortimentu vystavovatelů, ale i pestrý doprovodný program

Když rychlá móda vyjde z módy, aneb prostor pro téma ekologie

Zajímavý programový blok bude věnován ekologii a textilu. Připravuje jej CLUTEX – klastr technické textilie, ČTPT – Česká technologická platforma pro textil, z.s., SOTEX GINETEX CZ, z.s. a Textilní zkušební ústav s.p.

Názvy jednotlivých přednášek už samy zdůrazňují aktuálnost témat: Strategie EU pro udržitelný a oběhový textil a její dopady v oblasti legislativy, Bojte se zelené transformace textilu nebo Šetrní k sobě, šetrní k přírodě.

Přednáškový blok bude doplněn výstavou klauzurních prací studentů oboru EKOTEXTIL DESIGN na Střední škole uměleckého designu v Brně (V minulosti jsme uveřejnili rozhovor s vedoucí oboru Ekotextil design, Světlanou Kulíškovou Ruggiero.).

Mladí odborníci vidí módu jinýma očima

Na veletrhu budou mít své důležité místo i další odborné oděvní, textilní a umělecké školy. Střední škola designu a módy Prostějov, Střední škola Strážnice – Oděvní a interiérový design, Střední škola umění a designu a Vyšší odborná škola Brno, a Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín budou v módních přehlídkách každý den předvádět klauzurní práce svých studentů posledního ročníku.

Účast škol je nejen příležitostí prezentovat práce maturantů odborné veřejnosti, ale je to i velký přínos pro veletrh, protože studenti vnímají módu jinýma, mladýma očima. Mladé generaci odborníků bude určen také páteční program. Veletrhy módy totiž začínají výjimečně už v pátek 17.2. a tento den bude doprovodný program na pódiu patřit studentům středních oděvních škol.

Přijďte si užít jubilejní edici veletrhů Styl a Kabo

Přijďte si užít jubilejní 60. edici veletrhů Styl a Kabo

S klubovými kartami žádné vstupné ani parkovné

Návštěvníkům, kteří jsou zaregistrovaní, budou začátkem února elektronicky rozeslány nové klubové karty, které opravňují ke vstupu a bezplatnému parkování.  A nejen to – karta platí i pro jednu osobu navíc jako doprovod. Na shledanou 17.-19.2. 2022 na brněnském výstavišti!

Je nám obrovským potěšením být mediálním partnerem této tradiční události!!!

Zdroj informací: Veletrhy Styl a Kabo

Zdroj fotografií: archiv veletrhu Styl a Kabo

Informace k článku – jedná se o inzerci.

Více informací o veletrhu Styl a Kabo naleznete na jeho webu.

Další zajímavosti z módního průmyslu naleznete ZDE.