Na veletrhu EXPO RIVA SCHUH & GARDABAGS se můžete těšit na firmy z Číny i USA

Expo Riva Schuh & Gardabags pokračuje ve svých mezinárodních cestách, drží krok s nejnovějšími trendy na trhu s obuví a doplňky a rozvíjí užší a efektivnější vztahy se zúčastněnými stranami v oboru. Cílem je poskytnout obchodní a vztahové zkušenosti v Riva del Garda zaměřené na skutečné potřeby tohoto odvětví.

„Expo Riva Schuh & Gardabags Around the World“ je o kultivaci a posilování trvalých partnerství s klíčovými hráči v globálním obuvnickém a taškovém průmyslu.

Měsíce duben a květen byly věnovány návštěvě Číny, zemi stěžejní pro výrobu obuvi a doplňků, která se účastní Expo Riva Schuh & Gardabags s delegací téměř 300 vystavovatelů, a USA, klíčového trhu pro spotřebu obuvi.
Četné institucionální schůzky a zájezdy v Číně podtrhly postupující pokroky v oblasti automatizace, robotiky a integrovaného vývoje softwaru zaměřeného na zlepšení výroby, distribuce a holistické struktury dodavatelského řetězce, včetně všech souvisejících a nezbytných služeb.

V USA byla spolupráce posílena s místním sdružením distributorů, které je nyní neustále přítomno na výstavě Riva del Garda, a projekt zahájený v roce 2023 se společností Soles4Souls se dále rozvíjel s cílem přitáhnout pozornost průmyslu k udržitelnosti společnosti.

Po návštěvách Portugalska minulý měsíc a Brazílie v listopadu 2023, kde se GianPaola Pedretti, manažerka výstavy, má vrátit jako řečník jednoho z panelů na 26. ročníku FORO LATINOAMERICANO DE CALZADO, se v květnu pozornost přesunula do Číny a Spojené státy.

„Především,“ prohlásila Alessandra Albarelli, generální ředitelka Riva del Garda Fierecongressi, „chci vyjádřit solidaritu celé komunity Expo Riva Schuh & Gardabags vůči našim brazilským kolegům z Rio Grande do Sul, kteří čelí mimořádně obtížné situaci. v době po klimatické katastrofě, která region nedávno zasáhla. Tato čtvrť představuje 24 % výroby brazilské obuvi a sídlí zde mnoho společností, které docela dobře známe. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom jim pomohli překonat toto náročné období.“

ČÍNA

Početná delegace Expo Riva Schuh & Gardabags, která pravidelně navštěvovala Čínu až do roku 2019 před pandemií, se vrátila, aby prozkoumala obuvnický průmysl největšího světového výrobce. Tým měl velký zájem sledovat změny v posledních letech a znovu se spojit s řadou průmyslových hráčů, se kterými má veletrh dlouhodobě výborné vztahy.
Mimořádně zajímavé byly návštěvy výrobních čtvrtí Shiling, Pinghu, Guangzhou, Wenzhou s Lucheng a Weling, stejně jako veletrhy v Kantonu a Wenzhou.

„Úroveň technologického pokroku, služeb a výroby společností na nás udělala dojem, částečně díky prozíravé podpoře vlády, zejména v regionu Wenzhou a okrese Weling, který se specializuje na dětskou obuv,“ komentoval Albarelli.

Podobně pozoruhodná byla organizace Wenzhou’s ‚Shoe City‘, místo pečlivě navržené k podpoře vývoje, výroby a obchodu s obuví. Zahrnuje výzkumná a technologická centra, prostory pro designéry pro vývoj kolekcí, centra pro nákup materiálu a logistická centra, showroomy, hotely pro ubytování kupujících, ubytování pro dělníky, vyhrazený přístav a celní zařízení a také specializovaný veletrh. „Vláda poskytla čínskému obuvnickému průmyslu komplexní dodavatelský řetězec se všemi nezbytnými vazbami a službami. Místo, kde byly znovu vytvořeny ideální podmínky pro obchod s obuví.“

Právě starostovi města Wenzhou delegace Expo Riva Schuh & Gardabags společně s generálním ředitelem Albarellim obnovila pozvání starostky Riva del Garda Cristiny Santi, aby se na veletrh vrátila během jednoho z nadcházejících ročníků.

Návštěvy několika předních místních výrobců obuvi, tašek, zavazadel a pásků poukázaly na rychle se vyvíjející výrobní prostředí, vyznačující se používáním stále více automatizovaných a robotizovaných systémů, spolu s hlubokou integrací softwaru napříč celou výrobní linkou. Tyto systémy zajišťují kromě lepších pracovních podmínek a optimalizovaného řízení objednávek, skladů a logistiky také vyšší efektivitu.

Během veletrhu v Kantonu se konala řada setkání, akce ohromujících rozměrů se skutečně bohatou nabídkou. Zaměstnanci Expo Riva Schuh & Gardabags se setkali s organizátory akce, CFTC – China Foreign Trade Centre, a Suilong Liu, prezidentem Asociace výrobců obuvi Guangdong.

USA

Expo Riva Schuh & Gardabags se postarala o to, že zachytilo to, co se nyní stalo pravidelnou schůzkou na výstavě Riva del Garda, výročním fóru NSRA – National Shoe Retailers Association.

GianPaola Pedretti zdůraznil její význam: „Je pro nás klíčové sledovat americký trh, druhý největší z hlediska spotřeby (15,9 % mezinárodních nákupů v roce 2023). Náš vztah s NSRA, se kterým spolupracujeme již několik let a který přivádí na každý ročník našeho veletrhu delegaci distributorů a kupujících, je zásadní pro zajištění úrovně mezinárodního obchodu, kterou se snažíme nabízet prostřednictvím naší obchodní platformy. .“

Cesta do USA také poskytla vynikající příležitost setkat se s Soles4Soles, neziskovou organizací, která přeměňuje nepoužívané boty a oblečení na cenné zdroje, předchází plýtvání, nabízí pomoc, vytváří pracovní místa a pomáhá prolomit kruh chudoby.

Expo Riva Schuh & Gardabags spolupracuje se společností Souls4Soles od roku 2023 a pracuje na zvýšení povědomí mezi vystavovateli a návštěvníky o důležitosti opětovného použití obuvi v dobrém stavu a jejího darování zemím a komunitám v nouzi. Závazek, který zvyšuje společenskou odpovědnost podniků tím, že podněcuje společnosti k minimalizaci plýtvání a přeměně nadprodukce na prostředek pomoci těm méně šťastným.

CO SE STANE DÁLE?

Pokud jste si mysleli, že další schůzka na Expo Riva Schuh & Gardabags bude na 101. ročníku od 15. do 18. června, zamyslete se znovu. Expo Riva Schuh & Gardabags Around the World pokračuje ve své cestě a míří přímo do své další zastávky: Brazílie.

Více informací o veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags naleznete ZDE.

Zdroj úvodní fotografie: archiv veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags

Pokračujte ve čtení ekonomických článků ZDE.