Máte jako podnikatelé otázky k brexitu? Máme odpovědi. Jak se mění kvůli brexitu celní i administrativní pravidla vývozu na ostrovy? Co lze nyní čekat na hranicích Spojeného království? Jak se změní podmínky certifikace zboží? Nabízíme odpovědi na tyto i další časté dotazy českých vývozců. Připojujeme také přímé odkazy na klíčové české i britské zdroje informací, jako jsou celní úřady, pokyny britské vlády či zpravodajství o aktuálních podmínkách nákladní dopravy na ostrovy.

Odchodem Spojeného království (dále též UK) z celní unie a jednotného trhu Evropské unie se podmínky vzájemného obchodování podstatně změnily. Pro určení toho, jaký obchodní režim se na konkrétní firmu vztahuje, je ovšem nutné rozlišovat mezi Velkou Británií (Anglie, Skotsko, Wales) a Severním Irskem. S tímto regionem se obchod řídí specifickými pravidly podle Protokolu o Irsku a Severním Irsku.

Níže následuje seznam odpovědí na nejčastější dotazy českých podnikatelů, exportérů či investorů, kteří mají ve Spojeném Království své obchodní aktivity, nebo kteří spolupracují s britskými partnery na českém území.

Zdroj informací, zajímavosti a otázky i odpovědi ohledně brexitu naleznete zde: https://www.businessinfo.cz/clanky/co-znamena-brexit-v-praxi-prinasime-odpovedi-na-nejcastejsi-otazky-ceskych-podnikatelu/?utm_medium=email&utm_source=sendpress&utm_campaign

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com