V soutěži MONETA Živnostník roku 2022 v Moravskoslezském kraji zaujalo lidové umění

Svojí vyšívací dílnou inspirovanou folklórem, ale i moderátorskou činností zaujala v Ostravě nejvíce Karla Michalíková, a stala se tak Živnostníkem roku 2022 v kraji. Mezi podniky odbornou porotu v regionu jednoznačně oslovila firma Biohealing, která se zabývá vývojem inovativních perinatálních léčivých produktů.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání, zvítězila a toto ocenění v Ostravě získala floristka Martina Hajduková.

Folklór a lidové umění nejen zaujalo, ale i zvítězilo

Kromě moderování a zpěvu se vítězná živnostnice Karla Michalíková vloni začala věnovat vyšívání. Otevřela si malou vyšívací dílnu, kde vytváří originální vyšívané dárky inspirované folklórem. Nejen oblečení, ale také ručníky, deky, povlečení, tašky a další věci nechává vyšít tak, aby k nim proniklo kouzlo lidového umění.

Cílovou skupinou jsou především ženy milující folklór a lidové umění, milovníci vína, originálního oblečení a muziky. Odlišuje se originálním nápadem, dobrou marketingovou strategií, nekopíruje a od začátku se drží svého plánu. Za největší úspěch považuje to, že začínala od nuly, bez zkušeností a hned první měsíc podnikání získala desítky objednávek.

Využívám e-shop, webové stránky a on-line marketing na sto procent. Dnes je on-line reklama pro mě největší formou reklamy,“ říká Karla Michalíková. Jejím plánem do budoucna je dodávat i do zahraničí, což se jí začíná plnit.

Mezi všemi zúčastněnými se tento rok prosadil folklór, který i mě osobně zaujal. Vítězkyni moc blahopřeji,“ okomentoval vítěze člen poroty Martin Petrek z MONETA Money Bank.

Stříbro si odváží pohybová specialistka Martina Fallerová. Třetí příčku v krajském finále obsadil umělecký kovář Martin Bundil.

Zdroj informací a podrobnosti, stejně jako zdroj fotografie naleznete ZDE.

Další články ekonomického typu si můžete přečíst v naší kategorii B2B novinky.